وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
128

درباره بیمه تکمیلی

بازدید 687

درباره بیمه تکمیلی درمان

بیمه درمان تکمیلی

وظیفه و کارکرد بیمه، جبران خسارت در صورت وقوع حادثه و پذیرش ریسک بیمه‌گزار است. بیشترین ریسک و خسارتی که در زندگی می‌تواند آزاردهنده و بحرانی باشد خطراتی هستند که سلامتی انسان را تهدید می‌کنند. پس شاید بتوان مهم‌ترین بیمه‌ها را بیمه‌هایی دانست که به سلامتی و بیماری‌ها مرتبط هستند. بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه اشخاص است که پوشش‌های زیادی برای انواع بیماری‌ها دارد و می‌تواند در مواقع بسیاری که بیماری‌هایی به سراغمان می‌آید و در کل به خدمات پزشکی نیاز داریم از این بیمه استفاده کنیم. بنابراین بد نیست با انواع بیمه درمان، خدمات این بیمه، حق بیمه‌ای که باید بابت دریافت این خدمات بپردازیم و سایر نکات مهم بیمه درمان تکمیلی آشنا شویم.

بیمه‌های درمان پایه؛ الزام یا اختیار؟!

نکته مهمی که قبل از پرداختن به بحث بیمه درمان تکمیلی باید به آن توجه داشت این است که اغلب شرکت‌های بیمه خدمات بیمه درمان تکمیلی را مازاد بر بیمه‌های پایه ارائه می‌دهند؛ یعنی بیمه‌گزار باید یکی از بیمه‌های پایه مثل بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و… را داشته باشد و هنگام استفاده از خدمات پزشکی اول از آن‌ها استفاده کند. بیمه درمان تکمیلی هزینه مازاد بر بیمه‌های پایه را مطابق بیمه‌نامه تقبل می‌کند. پس داشتن بیمه پایه برای داشتن بیمه درمان تکمیلی برای بعضی از شرکت‌های بیمه الزامی است. حال که بحث بیمه تامین اجتماعی مطرح شد جالب است بدانید که می‌توانید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را از طریق بیمیتو به‌صورت آنلاین تمدید و تعویض کنید و نسبت به صدور آنلاین آن اقدام نمایید.

انواع بیمه‌های درمان

بیمه درمان در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و بیمه درمان تکمیلی تنها بیمه درمان موجود نیست. یکی از خدمات مهمی که اغلب افراد در بیمه درمان به دنبال آن هستند، بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی است. انواع بیمه درمانی که می‌تواند در شرکت‌های بیمه وجود داشته باشد عبارت است از:

بیمه درمان تکمیلی گروهی

اغلب بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی ارائه می‌شوند. بدین‌صورت که کارفرمای یک کارگاه می‌تواند اعضای سازمان خود را بیمه تکمیلی کند. شرط این کار این است که بیمه تامین اجتماعی آن‌ها از یک کارگاه رد شود و تعدادشان از یک حد مشخصی بیشتر باشد. به همین خاطر اغلب شنیده‌ایم که شرکت‌ها و ادارات اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی برای کارکنان خود می‌کنند. البته غالباً بدین‌صورت است که کارکنان سازمان اقوام درجه اول خود را هم می‌توانند در این طرح بیمه کنند.

بیمه درمان تکمیلی خانواده

اخیراً علاوه بر خرید بیمه درمان تکمیلی به‌صورت گروهی، امکان خرید انفرادی آن هم در بعضی از شرکت‌های بیمه میسر شده است. بدین‌صورت که در بعضی از شرکت‌های بیمه طرحی تحت عنوان بیمه درمان تکمیلی خانواده به وجود آمده است که در آن لازم نیست بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی از یک جا رد شده باشد و همچنین تعداد افراد متقاضی برای این بیمه مهم نیست. اما حق بیمه در این طرح کمی بالاتر از بیمه درمان تکمیلی گروهی بوده و پوشش‌های آن هم کمتر از حالت گروهی این بیمه است. در کل خرید گروهی این بیمه بهتر و به‌صرفه‌تر از خرید طرح خانواده است.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی

اخیراً بعضی از شرکت‌های بیمه اقدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی هم می‌کنند. تفاوت بیمه درمان تکمیلی انفرادی با بیمه درمان تکمیلی خانواده در این است که پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده نسبت به بیمه درمان تکمیلی گروهی (شرکتی) کمتر است. اما در بیمه درمان تکمیلی انفرادی این اتفاق نمی‌افتد و پوشش‌های کاملی در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. حتی در بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه آسماری داشتن بیمه پایه برای دریافت بیمه تکمیلی نیز لزومی ندارد. یعنی حتی اگر بیمه تامین اجتماعی ، خدمات درمانی و… نداشته باشید هم می‌توانید بیمه تکمیلی خریداری کنید.

بیمه درمان مسافران خارج از کشور

اگر در سایت‌های بیمه‌ای درباره بیمه درمان بگردیم قطعاً با بیمه درمان مسافران خارج از کشور هم برخورد می‌کنیم. این بیمه همان بیمه مسافرتی خارج از کشور است که بعضی جاها آن را در دسته بیمه‌های درمانی جای می‌دهند. درحالی‌که این بیمه جزو بیمه اشخاص محسوب می‌شود و علاوه بر پوشش‌های درمان پوشش‌های دیگری هم دارد و فقط یک بیمه درمان نیست.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی بدین‌صورت است که در برابر بروز بیماری‌هایی خدماتی ارائه می‌دهد یا برای دریافت خدمات پزشکی خاصی، طبق ضوابطی این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه دهد. پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از شرکت‌های بیمه پوشش‌های اختیاری و فرعی هم علاوه بر پوشش‌های اصلی ارائه می‌دهند. پوشش‌هایی که می‌تواند در این بیمه توسط شرکت‌های مختلف ارائه گردد عبارت است از:

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و Day Care
 • جبران هزینه‌های اعمال جراحی‌های مهم مربوط به سرطان، مغز، اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، کبد، کلیه و مغز استخوان
 • جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های پاراکلینیکی (اقدام‌های تشخیصی که برای سنجش میزان پیشرفت یا بهبود بیماری و اطمینان از احیای سلامتی بیمار انجام می‌شود) شامل هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، MRI، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو و دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی شامل اسپیرومتری و PFT، نوار عضله EMG، نوار عصب NCV، نوار مغز EEG، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم
 • جبران هزینه عمل‌های سرپایی مثل شکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر درمانی
 • هزینه جراحی عیوب انکساری چشم
 • جبران هزینه خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی (به استثنای چکاپ)
 • هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس غیر بستری
 • هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری
 • دندانپزشکی (به استثنای ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه)
 • هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال در بیمارستان‌ها
 • هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری، GIFT، ZIFT، IVF، ITSC، IUI و میکرواینجکشن
 • هزینه‌های خرید عینک و سمعک
 • ارائه پوشش برای بلایای طبیعی
 • جبران هزینه ناهنجاری‌ها و بیماری‌های جنین (تست‌های غربالگری)
 • تهیه اروتز

یک بیمه درمان تکمیلی می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها یا همه این‌ها را داشته باشد. می‌تواند بعضی از این پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و بعضی را تحت عنوان پوشش فرعی با پرداخت حق بیمه بیشتر قرار دهد.

بیمه‌های درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف معمولاً در قالب طرح‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. در این طرح‌ها معمولاً پوشش‌ها ثابت هستند اما سقف تعهدات آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. هر چه سقف تعهدات یک بیمه بیشتر باشد، بیمه در صورت بروز حادثه و خسارت، هزینه بیشتری می‌پردازد. بنابراین بهتر است بیمه‌ای با سقف پوشش بالاتر برای خود خریداری کرده تا در صورت نیاز خسارت بیشتری پرداخت شود.

محدودیت‌های سنی در بیمه درمان تکمیلی

بیمه‌های اشخاص غالباً دارای محدودیت سنی هستند. یعنی اگر سن متقاضی بیشتر از حد مشخصی باشد، بیمه‌گر او را بیمه نکرده یا با شرایط خاصی ریسک وی را به عهده می‌گیرد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. شرکت‌هایی که بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه می‌دهند ریسک افراد بالای 70 سال را قبول نمی‌کنند. برای حالت گروهی نیز نرخ بیمه درمان تکمیلی برای افراد تا سن 60 سال یکسان است. برای افراد 61 تا 70 سال 50% این نرخ افزایش می‌یابد. برای افراد بالای 70 سال نیز این نرخ تا 100% افزایش پیدا می‌کند.

برای مثال اگر نرخ یک بیمه درمان تکمیلی برای افراد زیر 60 سال 20 هزار تومان باشد، برای افراد بین 61 تا 70 سال این نرخ به 30 هزار تومان و برای افراد بالای 70 سال به 40 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که این افزایش نرخ‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر هم وجود ندارد و برای همه افراد یکسان است.

البته توجه داشته باشید که ممکن است بعضی از شرکت‌های بیمه در دوره‌های زمانی مشخصی این قوانین را به‌صورت درون شرکتی تغییر دهند و محدودیت‌های سنی را در نظر نگیرند یا آن را با نرخی دیگر منظور کنند.

حق بیمه درمان تکمیلی

عواملی که در بیمه درمان تکمیلی بر حق بیمه تاثیرگذارند عبارت است از:

سقف تعهدات طرح انتخابی

همان‌طور که گفته شد هر چه سقف تعهدات طرح انتخابی بالاتر باشد، حق بیمه بیشتری باید بابت بیمه درمان تکمیلی خود بپردازید.

سن بیمه‌گزار

سن بیمه‌گزار یا بیمه‌گزاران در تعیین حق بیمه درمان تکمیلی تأثیر می‌گذارد. معمولاً شرکت‌های بیمه دسته‌بندی برای سن متقاضیان بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند و حق بیمه هر یک از این دسته‌بندی‌ها متفاوت است.

تعداد بیمه‌گزاران

در بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولاً دسته‌بندی برای تعداد افراد متقاضی هم وجود دارد. معمولاً تعداد متقاضیان از یک حدی بیشتر باشد حق بیمه درمان تکمیلی کمتر خواهد شد.

فرانشیز بیمه درمان تکمیلی

نام بیمه در اغلب مواقع با مفهوم فرانشیز همراه است. فرانشیز بخشی از هزینه خسارت است که توسط بیمه پرداخت نمی‌شود و بیمه‌گزار باید بپردازد. برای مثال اگر 10 درصد، مبلغ فرانشیز یک بیمه باشد یعنی مطابق بیمه‌نامه 10 درصد از مبلغ خسارت را بیمه‌گزار باید بپردازد و بقیه آن را بیمه تا سقف پوشش پرداخت می‌کند. فرانشیز بیمه درمان تکمیلی برای گروه‌های مختلف هر طرح و در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. هر چه فرانشیز یک بیمه درمان تکمیلی کمتر باشد در برابر بروز خسارت‌ها، هزینه بیشتری می‌پردازد و هزینه کمتری به دوش بیمه‌گزار می‌افتد. برای مثال در بیمه درمان تکمیلی آسماری، فرانشیز برای گروه‌های بین 15 تا 25 نفر 20% و برای گروه‌های بیش از 25 نفر 15% درصد است.

مقایسه حق بیمه و نمونه حق بیمه درمان تکمیلی

درباره حق بیمه و نرخی که شرکت‌های مختلف برای بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌دهند نرخ‌های مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. بد نیست با شرایط ارائه این بیمه و قیمت آن کمی بیشتر آشنا شویم و ببینیم این بیمه به چه صورت است. برای مثال بیمه سامان در طرح اقتصادی خود برای افراد بین 16 تا 50 ساله، سالانه 500 هزار تومان حق بیمه در نظر گرفته است. طرح اقتصادی بیمه درمان تکمیلی سامان سالانه 3 میلیون تومان پوشش بابت هزینه‌های بستری در بیمارستان و… می‌دهد. سقف تعهد پوشش‌های دیگر این بیمه متفاوت است.

برای دریافت و مشاهده قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف می‌توان از بیمیتو استفاده کرد. با بیمیتو می‌توان شرایط و قیمت بیمه درمان تکمیلی شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کرد و با توجه به اولویت‌های خود، مناسب‌ترین بیمه را به‌صورت آنلاین خریداری کرد.

مقایسه بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرکت‌های مختلف

بیمه درمان تکمیلی انفرادی در شرکت‌های مختلف می‌تواند شرایط متفاوتی داشته باشد. همچنین شرکت‌های مختلف طرح‌های مختلفی در این بیمه دارند. این طرح‌های مختلف ایجاد شده‌اند تا طیف وسیعی از نیازهای بیمه‌ای را پوشش دهند و هر کس با توجه به پوشش‌هایی که نیاز دارد و حق بیمه‌ای که می‌خواهد بپردازد، طرح مورد نیاز خود را انتخاب کند. در حال حاضر فقط بیمه سامان و تعاون بیمه درمان تکمیلی انفرادی ارائه می‌دهند. همچنین شرکت‌های مختلف می‌توانند شرایط متفاوتی در ارائه خدمات این بیمه داشته باشند. مثلاً مدت انتظار متفاوتی برای پوشش‌های مختلف داشته باشند. یکی از مهم‌ترین عوامل برای انتخاب بیمه تکمیلی، تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد است. هر چه تعداد این مراکز بیشتر باشد، در مراجعه به مراکز درمانی مختلف کارتان راحت‌تر خواهد بود و دیگر لازم نیست برای دریافت هزینه درمان خود روند دریافت خسارت بیمه تکمیلی را طی کنید. شرایط طرح‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی بیمه سامان و تعاون در اینفوگرافیک زیر به‌صورت کامل مشخص شده است:

شرایط استفاده از بیمه درمان تکمیلی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره بیمه درمان تکمیلی باید بدانیم این است که شرایط استفاده از این بیمه چگونه است. یعنی زمانی که دچار بیماری شدیم یا بخواهیم از خدمات درمانی بیمه خود استفاده کنیم باید چه کاری انجام دهیم.

به 2 روش می‌توان هزینه خدمات درمانی خود را از بیمه درمان تکمیلی دریافت کرد:

دریافت معرفی‌نامه و مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه

در این روش شما قبل از استفاده از خدمات درمانی موردنظر باید به نمایندگی بیمه خود مراجعه کنید. با ارائه گواهی پزشک مبنی بر الزام استفاده از خدمات پزشکی، از بیمه معرفی‌نامه دریافت کنید. با استفاده از این معرفی‌نامه می‌توانید به یکی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه خود مراجعه کنید و از خدمات موردنیاز استفاده کنید. توجه داشته باشید که این خدمات تا سقف تعهد بیمه شما و با کسر فرانشیز قابل استفاده است.

دریافت هزینه از مراکز پرداخت خسارت بیمه

در روش دوم شما می‌توانید به هر مرکز خدمات درمانی که می‌خواهید مراجعه کنید و خدمات موردنظر خود را دریافت کنید. پس از آن گواهی پزشک، فاکتور هزینه‌های پرداخت شده و سایر مدارک لازم را به مرکز پرداخت خسارت بیمه برده و هزینه انجام شده را از بیمه دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید که در این حالت مدت زمان محدودی فرصت دارید تا خسارت وارد شده را از بیمه دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی

مدارک لازم برای گرفتن هزینه خدمات درمانی یا در اصطلاح تخصصی بیمه، مدارک لازم برای دریافت خسارت از بیمه درمان تکمیلی برای پوشش‌های مختلف متفاوت است. اما اگر کلی بخواهیم در نظر بگیریم برای دریافت خسارت، به اصل نسخه پزشک و اصل فاکتور هزینه‌های انجام شده توسط بیمه‌گزار نیاز است. تمام مدارک ارائه شده توسط بیمه‌گزار باید دارای مهر رسمی باشد. برای نسخ به مهر پزشک متخصص نیاز بوده و برای فاکتورهای مالی به مهر مرکز درمانی ارائه دهنده خدمات نیاز است. علاوه بر این‌ها هر یک از پوشش‌ها نیز مدارک لازم را برای خود دارند که در معرفی‌نامه هر بیمه به هنگام خرید موجود است.

دوره انتظار در بیمه درمان تکمیلی

یکی از اصطلاحاتی که در بیمه درمان تکمیلی قطعاً با آن روبرو می‌شوید مدت انتظار است. مدت انتظار مدت زمانی است که در آن بیمه‌گر نسبت به جبران خسارت بیمه‌گزار تعهدی ندارد. این مدت زمان از آغاز قرارداد شروع می‌شود. برای مثال اگر دوره انتظار یک بیمه تکمیلی 5 ماه باشد یعنی از شروع قرارداد بیمه به مدت 5 ماه بیمه‌گر پوششی به بیمه‌گزار ارائه نمی‌دهد و بعد از آن، خدمات بیمه قابل استفاده است.

موضوع دوره انتظار درباره استفاده از بیمه درمان تکمیلی برای زایمان خیلی چالش برانگیز است. افرادی که می‌خواهند از بیمه درمان تکمیلی خود موقع زایمان استفاده کنند باید قبل از بارداری اقدام به خرید این بیمه کنند؛ چرا که این بیمه برای پوشش زایمان غالباً دارای دوره انتظار 9 ماهه الی 1 ساله است. با این وجود فردی که باردار است اگر اقدام به خرید بیمه درمان تکمیلی کند نمی‌تواند از آن استفاده کند و قبل از اتمام دوره انتظار، زمان زایمان او خواهد رسید.

استثناها و خدمات خارج از تعهد بیمه درمان تکمیلی

در تمام بیمه‌ها مواردی خارج از تعهدات است و اگر خسارت در آن حالت اتفاق بیفتد، بیمه هیچ تعهدی در برابر بیمه‌گزار ندارد. در بیمه درمان تکمیلی نیز این موضوع برقرار است. مواردی که خارج از تعهدات بیمه درمان تکمیلی است در شرکت‌های مختلف بیمه می‌تواند متفاوت باشد. استثناهای بیمه درمان تکمیلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جراحی‌های زیبایی؛ مگر اینکه ناشی از حادثه‌ای بیمه شده در طی مدت بیمه باشد.
 • عیب‌های مادرزادی؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معتمد بیمه رفع این عیب جنبه درمانی داشته باشد.
 • سقط جنین؛ مگر در مواقع قانونی و با تشخیص پزشک معالج.
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌فشان و…
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، اعتصاب، آشوب و…
 • خسارات ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه این امر ضروری باشد.
 • هزینه فرد همراه برای بیمار بین 7 تا 70 سال؛ مگر اینکه به تشخیص پزشک معالج و تائید پزشک معتمد بیمه این امر ضروری باشد.
 • جنون
 • جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان مصنوعی
 • زایمان برای فرزند چهارم و بیشتر
 • لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی دارند
 • جراحی فک؛ مگر اینکه به علت وجود تومور یا حادثه‌ای تحت پوشش باشد.
 • هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کلی
 • کلیه هزینه‌های پزشکی که در مرحله تحقیقات بوده و هنوز تعرفه‌ای از وزارت بهداشت درباره آن ارائه نشده باشد.

در بعضی از شرکت‌های بیمه با پرداخت حق بیمه بیشتر، این موارد استثنا تبدیل به پوشش می‌شود و در برابر این خسارات هم از بیمه‌گزار پشتیبانی می‌کند.

بیمه SOS

قطعاً اگر کمی درباره بیمه درمان تکمیلی اطلاعات کسب کرده باشید قطعاً می‌دانید که یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات این بیمه، شرکت کمک‌رسان ایران (SOS) است. این شرکت، هم خود بیمه درمان تکمیلی می‌دهد و هم با بعضی از شرکت‌های بیمه قرارداد داشته و این بیمه را از طریق آن‌ها ارائه می‌کند. برای مثال بیمه درمان تکمیلی سامان نیز با این شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه همکاری می‌کند.

استعلام بیمه درمان تکمیلی

بعضی از شرکت‌های بیمه سامانه‌ای برای استعلام بیمه درمان تکمیلی دارند. این سامانه اینترنتی برای استعلام خسارت پرداخت شده و در کل مرحله‌ای است که خسارت و پرداخت آن قرار دارد. از طریق ورود اطلاعاتی اعم از کد ملی، شماره بیمه یا رمز عبور می‌توان وارد این سامانه شد و فهمید که خسارت درخواستی پرداخت شده است یا نه. اگر هم این خسارت پرداخت شده است در چه تاریخی بوده است. بیمه‌هایی مثل بیمه درمان تکمیلی دانا، البرز و… این خدمات را به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهند.

خرید بیمه درمان تکمیلی

برای خرید بیمه درمان تکمیلی روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارد. روش‌های خرید بیمه تکمیلی عبارت است از:

خرید بیمه درمان تکمیلی به روش سنتی

یکی از روش‌های خرید بیمه که از گذشته برقرار بوده است، خرید آن به روش سنتی است. بدین‌صورت که به یکی از نمایندگی‌های بیمه موردنظر مراجعه می‌کنیم و بعد از دریافت راهنمایی از کارشناسان بیمه، بیمه مناسب را برای خود می‌خریم. توصیه می‌شود که قبل از خرید حتماً از کارشناسان بیمه مشاوره بگیرید تا بتوانید بیمه مناسب‌تری برای خود خریداری کنید.

عیب این روش این است که اگر بخواهیم بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنیم باید به نمایندگی‌های مختلفی مراجعه کنیم و این موضوع نیازمند زمان و حوصله زیادی است. مخصوصاً برای کسانی که شاغل هستند و وقت آزاد بخصوصی ندارند. البته هنوز هم این روش طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی از طریق مراجعه حضوری به نماینده بیمه، بیمه خود را خریداری می‌کنند.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

روش جدیدی که برای خرید بیمه درمان تکمیلی وجود دارد خرید آنلاین این بیمه است. خرید آنلاین بیمه از بیمیتو به‌صورت زیر انجام می‌پذیرد:

 • 1. اطلاعات اولیه لازم برای استعلام بیمه را اعم از اطلاعات شخصی و اطلاعاتی درباره بیمه موردنظر در سامانه وارد می‌کنید.
 • 2. با استفاده از اطلاعات شما فهرستی از قیمت و شرایط بیمه شرکت‌های مختلف به شما نشان داده می‌شود. در این فهرست می‌توانید قیمت و شرایط بیمه‌های مختلف اعم از سطح توانگری شرکت بیمه، رضایت مشتریان از پرداخت خسارت، تعداد شعب پرداخت خسارت و… را با یکدیگر مقایسه کنید و با توجه به اولویت‌های خود و معیاری که بیشتر از سایر معیارها برایتان مهم است، مناسب‌ترین بیمه را برای خود انتخاب کنید.
 • 3. در پایان با آپلود مدارک لازم به درگاه بانک هدایت می‌شوید و با پرداخت آنلاین حق بیمه، فرآیند خرید شما به پایان می‌رسد.
 • 4. در مرحله آخر هم بیمیتو بیمه شما را مطابق چیزی که سفارش داده‌اید صادر کرده و به‌صورت رایگان به درب منزل شما ارسال می‌کند.

با این روش شما در کمتر از 5 دقیقه و از منزل خود توانسته‌اید بهترین بیمه درمان تکمیلی را برای خود خریداری کنید. همچنین خیالتان راحت است که آگاهانه بیمه خود را خریداری کرده‌اید چرا که به شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف اشراف داشته‌اید.

بیمیتو علاوه بر بیمه درمان تکمیلی، امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بدنه، آتش‌سوزی منزل، مسافرتی خارج از کشور، مسئولیت پزشکان، عمر را هم فراهم کرده است. برای دریافت استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی فقط کافی است چند دقیقه وقت بگذارید تا بتوانید شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را هم‌زمان مشاهده کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. An intriguing discussion is definitely worth comment. I do think that you should write more on this subject matter, it may not be a taboo matter but usually people dont discuss these issues. To the next! Many thanks!!

 2. WilliamElunk گفت:

  verified darknet market lsd drug wiki [url=https://versusmarket-linkk.com/ ]the onion directory [/url]

 3. JamesLinue گفت:

  archetyp url deep web markets [url=https://cannahomeoniondarkmarket.com/ ]versus darknet market [/url]

 4. Wendelljax گفت:

  active darknetmarkets Kingdom Market [url=https://cannahomedrugsmarket.com/ ]what darknet markets are still open [/url]

 5. Danielgon گفت:

  dark markets slovenia how to search the dark web reddit [url=https://darkwebcannahome.com/ ]black market website names [/url]

 6. Hillnethy گفت:

  ketamine darknet market darknet drug prices [url=https://versusdrugsmarketplace.com/ ]darknet market wiki [/url]

 7. Williamhex گفت:

  darknet markets most popular incognito market url [url=https://dark-web-cannahome.com/ ]best darknet drug sites [/url]

 8. Grantrib گفت:

  dark web market how to get access to darknet [url=https://cannahomedrugsonline.com/ ]darknet market oxycontin [/url]

 9. Frankrib گفت:

  cheapest drugs on darknet working darknet markets [url=https://cannahome-drugsonline.com/ ]Cocorico Market darknet [/url]

 10. Geraldabubs گفت:

  onion links 2022 asap link [url=https://darkfoxmarket-urll.com/ ]dark markets russia [/url]

 11. WilliamElunk گفت:

  darknet markets deep web shopping site [url=https://versusmarket-linkk.com/ ]links the hidden wiki [/url]

 12. Robertfop گفت:

  darknet markets address black market website names [url=https://darkfoxmarket24.com/ ]reddit darknet market list 2022 [/url]

 13. PatrickStupt گفت:

  darknet markets dread duckduckgo dark web search [url=https://darkfoxmarketplacee.com/ ]alphabay url [/url]

 14. Davidinhar گفت:

  deep web links reddit 2022 core market darknet [url=https://cannahome-darkwebmarket.com/ ]bohemia market url [/url]

 15. GeorgeViers گفت:

  darknet buy drugs darknet market guide reddit [url=]darknet credit card market [/url]

 16. JustinGralK گفت:

  buying drugs online darknet market status [url=https://cannahome-darkmarket-online.com/ ]reddit darknet markets 2022 [/url]

 17. JamesDaymn گفت:

  reddit darknet markets 2022 step by step dark web [url=https://cannahome-drugs-market.com/ ]links tor 2022 [/url]

 18. DonaldBooge گفت:

  deep web search engines 2022 versus market [url=https://drdarkfoxmarket.com/ ]darknet drug market url [/url]

 19. Ronaldflows گفت:

  dark markets liechtenstein darknet prices [url=https://cannahome-dark-market.com/ ]online onion market [/url]

 20. Dannyovalk گفت:

  online black market uk updated darknet market links 2022 [url=https://darkfox-onion-market.com/ ]dark markets mexico [/url]

 21. DamonJef گفت:

  best dark web links darknet market list reddit [url=https://cannahome-darkweb.com/ ]what darknet market to use [/url]

 22. CraigOnelf گفت:

  underground market online deep web links 2022 [url=https://cannahomedarkweb.com/ ]darknet escrow markets [/url]

 23. Josephfease گفت:

  cannahome market darknet trusted darknet vendors [url=https://darkfoxmarketdarknett.com/ ]dark markets new zealand [/url]

 24. DavidAspep گفت:

  deep web canada deep web canada [url=https://versusdrugsonline.com/ ]grey market darknet [/url]

 25. Hansthady گفت:

  best darknet market for weed 2022 onion seiten [url=https://cannahome-onion-darkweb.com/ ]dark markets portugal [/url]

 26. Wendelljax گفت:

  site darknet market how to search the dark web reddit [url=https://darkweb-cannahome.com/ ]live onion market [/url]

 27. Matthewfah گفت:

  black market cryptocurrency where to find darknet market links [url=https://darkfox-online-drugs.com/ ]french deep web link [/url]

 28. Danielgon گفت:

  bitcoin darknet drugs tor darknet market [url=https://darkwebcannahome.com/ ]deep web deb [/url]

 29. SmittRah گفت:

  darknet market status dark markets macedonia [url=https://cannahomedarkwebdrugstore.com/ ]darknet markets with tobacco [/url]

 30. Shanefep گفت:

  reddit darknetmarket dark markets albania [url=https://cannahomedarkmarketx.com/ ]dark market reddit [/url]

 31. CharlesSnoca گفت:

  best dark web markets 2022 dark web hitmen [url=https://darkfoxmarketplace24.com/ ]we amsterdam [/url]

 32. JamesPearl گفت:

  cannahome url brick market [url=https://darkfox-darkwebmarket.com/ ]0day onion [/url]

 33. HellyLob گفت:

  working darknet markets darknet market guide [url=https://cannahomemarket-link.com/ ]tor darknet market address [/url]

 34. Frankrib گفت:

  dark web search tool darknet markets fake id [url=https://cannahome-drugsonline.com/ ]darknet market iphone [/url]

 35. Grantrib گفت:

  core market darknet how to anonymously use darknet markets [url=https://cannahomedrugsonline.com/ ]darknet market get pills [/url]

 36. RalphRit گفت:

  cypher market url black market deep [url=https://cannahome-onion-market.com/ ]darknet drug trafficking [/url]

 37. WilliamElunk گفت:

  dark web steroids versus market [url=https://versusmarket-linkk.com/ ]cp onion [/url]

 38. Geraldabubs گفت:

  pyramid pill largest darknet market [url=https://darkfoxmarket-urll.com/ ]how to use deep web on pc [/url]

 39. Michaelguamn گفت:

  where to find darknet market links redit deep dark web markets links [url=https://darkfox-darkweb.com/ ]blackweb darknet market [/url]

 40. JustinGralK گفت:

  darknet drugs india dark web poison [url=https://cannahome-darkmarket-online.com/ ]buying drugs off darknet [/url]

 41. JamesDaymn گفت:

  how to use deep web on pc dark markets uk [url=https://cannahome-drugs-market.com/ ]dark web electronics [/url]

 42. Ronaldflows گفت:

  dark web store bitcoin dark website [url=https://cannahomedarkmarketplace.com/ ]online black market uk [/url]

 43. JuliusDiono گفت:

  darknet markets 2022 reddit darknet market forum [url=https://darkmarketdarkfox.com/ ]ketamine darknet market [/url]

 44. Matthewfah گفت:

  alphabay market link litecoin darknet markets [url=https://darkfox-drugs-online.com/ ]darknet market links [/url]

 45. CharlesCax گفت:

  darknet buy drugs safe list of darknet market links [url=https://cannahome-online-drugs.com/ ]deep web drugs reddit [/url]

 46. CharlesSnoca گفت:

  dark markets bolivia versus project market [url=https://darkfoxmarketplace24.com/ ]Cocorico url [/url]

 47. RandyPak گفت:

  bitcoin dark website tor2door darknet market [url=https://darkfox-onion.com/ ]dark web links 2022 reddit [/url]

 48. Timmyjuido گفت:

  darknet market listing darknet market package [url=https://darkfoxdrugsmarket.com/ ]darknet market updates 2022 [/url]

 49. Hillnethy گفت:

  we amsterdam deep web cc shop [url=https://versusdrugsmarketplace.com/ ]drugs on the dark web [/url]

 50. HellyLob گفت:

  darknet market carding Abacus Market link [url=https://cannahomemarket-link.com/ ]bitcoin dark web [/url]

 51. Grantrib گفت:

  bitcoin drugs market links da deep web 2022 [url=https://cannahomedrugsonline.com/ ]how to buy from the darknet markets [/url]

 52. Frankrib گفت:

  top ten dark web sites naked lady ecstasy pill [url=https://cannahome-drugs-online.com/ ]monkey xtc pill [/url]

 53. Brianleade گفت:

  tor markets 2022 darknet market dash [url=https://darkfoxoniondarkmarket.com/ ]darknet market link updates [/url]

 54. Michaelguamn گفت:

  where to find darknet market links redit darknet market canada [url=https://darkfox-darkweb.com/ ]wired darknet markets [/url]

 55. Robertfop گفت:

  dark markets indonesia dark web buy credit cards [url=https://darkfox-darkmarket.com/ ]Abacus Market [/url]

 56. WilliamElunk گفت:

  darknet market list dark markets montenegro [url=https://versusmarket-linkk.com/ ]onion link search engine [/url]

 57. DavidGof گفت:

  dark web cvv tor market [url=https://darkfoxdarkwebmarket.com/ ]monero darknet markets [/url]

 58. GeorgeViers گفت:

  darknet selling drugs darknet market ranking [url=]cypher market url [/url]

 59. Geraldabubs گفت:

  darknet markets may 2022 darknet markets guide [url=https://darkweb-darkfox.com/ ]cannahome market darknet [/url]

 60. JustinGralK گفت:

  dark markets denmark darknet markets up [url=https://darkmarketcannahome.com/ ]dark markets france [/url]

 61. JamesDaymn گفت:

  best market darknet drugs reddit darknet market list 2022 [url=https://cannahomeonlinedrugs.com/ ]tor darknet market address [/url]

 62. Dannyovalk گفت:

  onion link reddit how to find the black market online [url=https://darkfox-onion-market.com/ ]dark markets france [/url]

 63. JuliusDiono گفت:

  drug markets onion darknet site [url=https://darkmarketdarkfox.com/ ]darknet drugs australia [/url]

 64. Hansthady گفت:

  best darknet market 2022 reddit darknet market that has ssn database [url=https://cannahomedarknetdrugstore.com/ ]dark markets luxembourg [/url]

 65. DamonJef گفت:

  best darknet drug sites dark web markets [url=https://darkfoxdrugsmarketplace.com/ ]dark web buy bitcoin [/url]

 66. DavidAspep گفت:

  deep web drugs reddit current darknet markets [url=https://versusmarket-darknet.com/ ]buying on dark web [/url]

 67. Danielgon گفت:

  verified dark web links dark web sites xxx [url=https://darkwebcannahome.com/ ]Cocorico Market [/url]

 68. SmittRah گفت:

  shop online without cvv code dark markets belgium [url=https://cannahome-darknet-drugstore.com/ ]how to buy things off the black market [/url]

 69. Shanefep گفت:

  dark markets belgium darknet drugs url [url=https://cannahomedarkmarketx.com/ ]current best darknet market [/url]

 70. Williamhex گفت:

  incognito market darknet pill with crown on it [url=https://dark-web-cannahome.com/ ]darknet market oz [/url]

 71. Jasonhoupt گفت:

  dark markets monaco dark markets ukraine [url=https://darkfoxdarkmarketonline.com/ ]reddit where to buy drugs [/url]

 72. RandyPak گفت:

  dark markets croatia how to buy bitcoin and use on dark web [url=https://dark-market-darkfox.com/ ]darknet link drugs [/url]

 73. JamesPearl گفت:

  darkfox market drugs dark web price [url=https://darkfoxdarknetmarket.com/ ]black market reddit [/url]

 74. Frankrib گفت:

  darknet market drug deep web directory onion [url=https://cannahome-drugs-online.com/ ]tor market links 2022 [/url]

 75. RalphRit گفت:

  dark markets austria archetyp url [url=https://cannahome-onion-darkmarket.com/ ]how to use onion sites [/url]

 76. Brianleade گفت:

  how to get on the dark web vice city link [url=https://darkfoxoniondarkmarket.com/ ]darknet reddit market pills [/url]

 77. Hillnethy گفت:

  accessing darknet market black market website legit [url=https://versusdrugsmarket.com/ ]darknet vendor reviews [/url]

 78. PatrickStupt گفت:

  dark markets canada dark web adderall [url=https://darkfoxmarketplacee.com/ ]Cocorico Market link [/url]

 79. DavidGof گفت:

  2022 working darknet market tor darknet market address [url=https://darkfoxdarkwebmarket.com/ ]darknet drug dealer [/url]

 80. WilliamElunk گفت:

  how to access the dark web on pc escrow market darknet [url=https://versusmarket-link.com/ ]new darknet markets [/url]

 81. JamesDaymn گفت:

  darknet market ddos tor2door market url [url=https://cannahomeonlinedrugs.com/ ]dark web markets reddit [/url]

 82. JuliusDiono گفت:

  weed only darknet market best darknet market for guns [url=https://darkfox-darkmarketplace.com/ ]what is escrow darknet markets [/url]

 83. Josephfease گفت:

  darknet drug market which darknet markets are still open [url=https://darkfox-darkmarket-online.com/ ]dark web drugs [/url]

 84. Hansthady گفت:

  what darknet markets are open darknet markets list reddit [url=https://cannahomedarknetdrugstore.com/ ]darknet drugs [/url]

 85. Brandongub گفت:

  darknet market buying mdma usa dark markets portugal [url=https://darkfox-marketplace.com/ ]dark web links adult [/url]

 86. ADEliva گفت:

  dark web sales dark web directory [url=https://darkfoxdarkneturl.com/ ]darknet markets deepdotweb [/url]

بیشتر بخوانید