وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
0

جبران هزینه عمل لیزیک چشم با بیمه تکمیلی

بازدید 69

راهنمایی کامل پوشش عمل چشم در بیمه

امروزه عمل‌های چشم انواع گوناگونی دارند. لیزیک، لازک و PRK برای رفع عیوب انکساری چشم از جمله نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم طراحی شده ‌است. افرادی که به دلیل ضعف بینایی از عینک یا لنز طبی استفاده می‌کنند، در صورتی که واجد شرایط درمان باشند، می‌توانند از جراحی چشم استفاده کنند. این افراد برای رفع مشکل بینایی خود باید هزینه‌هایی را متقبل شوند. بیمه تکمیلی می‌تواند حدود زیادی هزینه‌های درمان را کاهش دهد. پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی، متناسب با نوع عمل متفاوت بوده و به طور معمول هزینه رفع عیوب انکساری چشم بین ۲ تا ۷ میلیون تومان تخمین زده شده ‌است.

با توجه به‌ افزایش هزینه‌های درمان چشم و عمل لیزیک، استفاده‌ از بیمه تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش دهد. در ادامه درباره هزینه‌های عمل چشم و نکات خرید بهترین بیمه تکمیلی برای عمل چشم و پوشش‌های آن توضیحاتی خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

پوشش‌های بیمه تکمیلی، در شرکت‌های بیمه تفاوت‌هایی دارند و تعهدات جداگانه‌ای را ارائه می‌کنند. بیمه‌نامه‌هایی که به صورت گروهی یا انفرادی طراحی شده‌اند، پوشش‌های مختلفی را برای رفع عیوب انکساری چشم در نظر گرفته‌اند.
دقت کنید که هنگام خرید بیمه تکمیلی چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی باید به سقف و تعهدات بیمه‌نامه دقت کنید. بیمه تکمیلی چشم، طرح جداگانه‌ای نیست، بلکه پوششی از بیمه تکمیلی است و برای افرادی که عمل چشم دارند، هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

خدمات بیمه تکمیلی گروهی با توجه به قرارداد بین شرکت متقاضی و شرکت بیمه تعیین می‌شود. اگر در این قرارداد پوشش رفع عیوب انکساری مانند: عمل لیزیک، لازک و عینک جزو تعهدات بیمه‌گر باشد، می‌توان هزینه‌ها را جبران کرد. در حقیقت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی متناسب با تعهدات بیمه‌نامه‌ انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید بیمه تکمیلی چیست و چه پوشش‌هایی دارد، ما مطالعه مقاله راهنمای بیمه تکمیلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

همانطور که توضیح دادیم، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی با توجه به سقف پوشش رفع عیوب انکساری چشم است. علاوه بر سقف پوشش، عوامل دیگری هم مانند: درصد فرانشیز بیمه و تعرفه‌های وزارت بهداشت بر میزان جبران خسارت و هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی تاثیر گزار است.
به طور معمول اگر در عمل چشم از بیمه پایه(بیمه‌های سازمان تامین اجتماعی) استفاده کنید، بیمه تکمیلی از کسر مبلغ فرانشیز صرف نظر خواهد کرد. در این صورت مبلغ پرداختی بابت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی مانند لیزیک و لازک ماکسیمم تعرفه وزارت بهداشت و سقف پوشش رفع عیوب انکساری است.

هزینه لیزیک چشم بر اساس تعرفه وزرات بهداشت در سال ۱۴۰۰، دو میلیون و پانصد هزار تومان است. بنابراین اگر سقف پوشش رفع عیوب انکساری در بیمه تکمیلی برای هر چشم بالای این مبلغ باشد، میزان پرداختی شرکت بیمه به ‌اندازه تعرفه وزارت بهداشت خواهد بود.
حال اگر سقف بیمه تکمیلی کمتر از این مبلغ باشد، در اینصورت به ‌اندازه سقف پوشش رفع عیوب انکساری به بیمه شده هزینه پرداخت خواهد شد. بیمه تکمیلی لیزیک چشم هزینه‌های این درمان را پوشش می‌دهد.

فرانشیز هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

درصد فرانشیز در بیمه تکمیلی آن بخش از هزینه‌های درمانی است که جبران آن بر عهده خود بیمه شده‌ است. اگر درصد فرانشیز بیمه تکمیلی شما ۱۰ درصد باشد و با توجه به هزینه‌های بیمه شده، بیمه تکمیلی بنا باشد که یک میلیون تومان را به شما پرداخت کند، از این مبلغ ۱۰ درصد آن بر عهده شما است و بیمه تکمیلی مبلغ ۹۰۰ هزار تومان را پرداخت خواهد کرد.
هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی و درصد فرانشیز با توجه به قرارداد بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر پرداخت می‌شود و ممکن است که درصد متفاوتی باشد، اما به طور معمول فرانشیز عمل چشم با بیمه تکمیلی ۱۰ درصد است.

شرایط پرداخت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

تمام بیمه‌های تکمیلی با توجه به قانون ابلاغ شده‌ از سوی بیمه مرکزی، هزینه عمل چشم را در صورتی پرداخت خواهند کرد که درجه نقص بینایی بیشتر از ۳ دیوپتر باشد. در این بخش برای افراد این سوال پیش می‌آید که درجه نقص بینایی چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟
تعریف شرکت‌های بیمه برای درجه نقص بینایی هر چشم، برابر با درجه نزدیک بینی، دوربینی و نصف درجه ‌آستیگمات آن چشم است.
با توجه به این تعریف شما می‌توانید برای هر چشم خود درجه نقص بینایی را محاسبه کنید و در صورتی که‌ این درجه معادل ۳ دیوپتر یا بالاتر باشد، هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی قابل پرداخت خواهد بود. (میزان درجه و شماره چشم توسط پزشک متخصص باید انجام شود.)

نکته: با توجه به‌ اینکه پوشش رفع عیوب انکساری در بیمه تکمیلی برای هر چشم در نظر گرفته می‌شود، برای دریافت هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی نیازی به برقراری شرایط درجه نقص بینایی برای هر دو چشم به طور هم زمان الزامی ‌نیست و در صورتی که هر یک از چشم‌ها مشمول شرایط بیمه تکمیلی باشند، هزینه مربوطه به بیمه شده پرداخت خواهد شد.
حال اگر چشم‌های شما نیازی به عمل نداشته باشد و جزو افرادی باشید که حتی تمایلی به عمل چشم ندارید، آیا بیمه تکمیلی برای این افراد تمهیداتی دارد؟

هزینه عینک در بیمه تکمیلی

برخی افراد تمایل دارند که در بیمه تکمیلی خود از بخش پرداخت هزینه عینک استفاده کنند. در بیمه تکمیلی گروهی، هزینه عینک بر اساس قرارداد پرداخت خواهد شد و پرداخت هزینه عینک بدون قرارداد قابل پیش بینی نیست.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی

هزینه عینک و عمل چشم در بیمه تکمیلی

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای برای اضافه کردن پوشش عینک به بیمه‌نامه تکمیلی چشم محدودیت‌های را در نظر می‌گیرند. به طور مثال شرکت بیمه تعاون برای بیمه‌نامه تکمیلی گروهی خود، هزینه‌های عینک را تنها برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر جبران خواهد کرد. بیمه سامان و آسماری جزو شرکت‌های بیمه‌ای است که برای گروه‌های زیر ۱۰۰ نفر بیمه تکمیلی صادر می‌کنند. با توجه به تعداد افراد، پوشش‌های که در این بیمه‌نامه‌ها ارائه می‌شود، محدودتر از خدمات بیمه‌ گروهی بالای ۱۰۰ نفر است و هزینه‌های عینک در آن جبران نخواهد شد.
توجه کنید که در بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی هیچ شرکت بیمه‌ای هزینه عینک را پرداخت نمی‌کند.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی SOS

اگر شما هم جزو بیمه شده‌های بیمه تکمیلی SOS هستید، بدانید که قیمت عمل لیزیک چشم و لازک تحت پوشش پاراکلینینکی SOS قرار دارد. در حقیقت بیمه SOS، عمل‌های لیزیک و لازک با درجه 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم را تحت پوشش قرار می‌دهد.
نکته مهم هنگام استفاده ‌از پوشش عمل چشم در بیمه SOS این است. این بیمه‌نامه دوره ‌انتظار 3 ماهه دارد و اگر شما نیاز به عمل جراحی چشم دارید، باید این دوره‌ انتظار را در نظر بگیرید. همچنین در این بیمه‌نامه هزینه عینک و لنز طبی پرداخت نخواهد شد.

شرایط بیمه تکمیلی SOS قبل از صدور بیمه‌نامه، با سایر شرکت‌های بیمه‌ای کمی‌ متفاوت است. بدین گونه که در این بیمه‌نامه آزمایشاتی انجام می‌شود و بعد از آن بیمه‌نامه صادر خواهد شد.
به طور مثال: چکاپی از سمت شرکت بیمه SOS انجام می‌شود تا شماره چشم فرد بیمه شده بررسی شود. در این چکاپ باید شماره چشم شخص صفر باشد تا بتواند از پوشش رفع عیوب انکساری استفاده کند.

پوشش‌های عمل جراحی چشم در بیمه SOS

میزان پوشش‌هایی که در بیمه تکمیلی SOS برای عمل‌های چشم مانند: آب مروارید، لیزیک، لازک، پنتاکم و آب سیاه در نظر گرفته می‌شود به شرح زیر است:

  • سقف پوشش هزینه پاراکلینیکی برای لیزیک، لازک، پنتاکم و OTC تا 3 میلیون تومان است.
  • پوشش هزینه بستری در عمل جراحی آب مروارید و آب سیاه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان است.

این شرکت بیمه‌ای برای انجام خدمات چشم پزشکی و جراحی چشم با مراکز درمانی مختلفی قرارداد دارد. حدود ۳۰ مرکز درمانی طرف قرارداد این بیمه‌نامه هستند تا خدمات ارزنده‌ای را به بیمه شده‌ها ارائه کنند.

اگر تمایل دارید در مورد بیمه sos اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید مقاله بیمه تکمیلی sos بیمه دات کام را در اینجا مطالعه کنید.

پوشش هزینه عمل چشم در دیگر شرکت‌های بیمه تکمیلی

در دیگر شرکت‌های بیمه تکمیلی از جمله بیمه تکمیلی سامان نیز هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌های مختلف مرتبط با چشم هم پوشش داده خواهد شد. البته اینکه چقدر پوشش داده می‌شود، بر اساس طرح انتخابی و خریداری شما متفاوت خواهد بود.

پوشش عمل چشم در بیمه تامین اجتماعی و سلامت

مراکزی که طرف قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هستند، می‌دانند که با توجه به شرایط بیمه‌نامه، هزینه عمل چشم (لازک و لیزیک) پرداخت نخواهد شد. همچنین داروهای بعد از جراحی لیزیک و آزمایش‌های قبل از عمل هم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی‌گیرد.

بیمه سلامت هم جزو بیمه‌نامه‌های پایه‌ است که عمل لیزیک و لازک را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. همچنین هزینه‌های خرید شیشه و قاب عینک هم در این پوشش‌ها قرار ندارند.
اما برخی از آزمایشات قبل از عمل تحت پوشش بیمه‌ سلامت ‌است و برای هزینه‌های درمان جراحی چشم و رفع مواردی از قبیل آب مروارید و آب سیاه می‌توانید از پوشش این بیمه استفاده کنید.

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی بیمه دات کام

همانطور که توضیح دادیم هزینه عمل چشم در بیمه‌نامه تکمیلی با توجه به قرارداد بین بیمه شده و بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. شما باید قبل از تهیه ‌این بیمه‌نامه ‌اطلاعات جامعی از خدمات و پوشش‌های شرکت‌های بیمه‌ای دریافت کنید. برای خرید بیمه تکمیلی، می‌توانید از کارشناس‌ها و مشاوره‌های بیمه دات کام راهنمایی بگیرید. پس از دریافت مشاوره و اطلاعات به روز به منو محصولات سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و محصولات بیمه را تهیه کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید