وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
26

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

بازدید 656

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، از طریق سامانه درخواست ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، بخش بیمه شدگان، قسمت حمایت های کوتاه مدت و انتخاب گزینه درخواست غرامت دستمزد بیماری، امکان پذیر بوده و همچنین، برای ثبت مرخصی استعلاجی کرونا نیز، از همین طریق، می توان اقدام نمود.

مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، یکی از انواع مرخصی سازمان بیمه تامین اجتماعی بوده و بیمه شدگان، جهت استفاده از این مرخصی، محدودیت ندارند. سازمان تامین اجتماعی، تلاش بر این دارد که بیمه شدگان، در ایام بیماری، نگران حقوق و مسائل مالی خود، نبوده و در زمان مرخصی استعلاجی نیز، حقوق خود را از سازمان بیمه تامین اجتماعی، دریافت نمایند.

مرخصی استعلاجی، اصولا، زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد شاغل، به سبب بیماری های ناشی از کار و یا غیره، به صورت موقت، قادر به فعالیت کاری نبوده و نیاز به درمان و استراحت داشته باشند. نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، برای مشمولان، به صورت الکترونیکی بوده و در صورت لزوم، افراد متقاضی، می توانند با انجام چند مرحله ساده، برای ثبت آن اقدام نمایند.

حال، با توجه به اهمیت نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، برای بیمه شدگان این سازمان، به صورت غیر حضوری، در ادامه، در رابطه با مرخصی استعلاجی بیمه تامین اجتماعی، سامانه درخواست ثبت آن، نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی و همچنین، ثبت مرخصی استعلاجی کرونا، توضیحات لازم، ارائه شده است.منظور از مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی چیست؟

یکی از انواع مرخصی در قانون کار، مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی می باشد که برای بیمه شدگان سازمان بیمه تامین اجتماعی، در صورت داشتن نیاز به استراحت و یا انجام درمان برای بیماری، در نظر گرفته شده است. شرایط و ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی نیز، به این صورت می باشد که بیمه شدگان، بر اساس بند 7 ماده 2 قانون تامین اجتماعی، می توانند با تایید سازمان بیمه تامین اجتماعی، از مرخصی استعلاجی خود، استفاده کرده و در این دوران، غرامت دستمزد ایام بیماری، دریافت کنند.

 

همچنین ، لازم به ذکر است غرامت دستمزد ایام بیماری، به افرادی که مدت زمان مرخصی استعلاجی آن ها، کمتر از 3 روز باشد، تعلق نخواهد گرفت و اگر مدت زمان مرخصی استعلاجی و یا همان ایام بیماری شخص بیمه شده، به مدت زمان 7 روز بوده و یا تا 15 روز، در طول یک سال کاری باشد و توسط پزشک معالج وی، تایید شود، جهت ثبت درخواست، برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری، کافی می باشد.

اما، در صورتی که مدت زمان استراحت و ایام بیماری شخص بیمه شده، بین 15 تا 60 روز، در طول سال باشد، می بایست پرونده پزشکی او، به تایید پزشک معتمد سازمان بیمه تامین اجتماعی نیز، برسد و در حالتی که مدت زمان ایام بیماری و مرخصی استعلاجی بیمه شدگان، بیش از 60 روز در سال، به طول بینجامد، تایید شورای پزشکی سازمان بیمه تامین اجتماعی نیز، برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری، ضروری است.

لازم به ذکر است امکان انتقال مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، وجود نداشته و تنها، در طول مدتی که شخص بیمه شده بیمار است، مرخصی استعلاجی، به آن مدت، تعلق خواهد گرفت و بر اساس ماده 74 قانون کار، مدت زمان مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، با تایید این سازمان، جزو سوابق کار و بازنشستگی مشمولان بیمه تامین اجتماعی، محسوب خواهد شد.

مشمولان قانون کار، در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند برای گرفتن مرخصی استعلاجی قانون کار، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با شرایط گرفتن مرخصی استعلاجی و نحوه گرفتن مرخصی استعلاجی قانون کار، به لینک زیر مراجعه نمایید.

سامانه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

سازمان بیمه تامین اجتماعی، سعی دارد با توجه به شرایط و نیاز بیمه شدگان، انجام روند ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی را هرچه بیشتر، تسهیل و تسریع نماید. به همین دلیل، بستری مجازی، به عنوان سامانه درخواست مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، به نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir، برای تسهیل انجام فرآیند ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری را، راه اندازی نموده است.

افرادی که قصد دارند، از خدمات سامانه خدمات اینترنتی سازمان بیمه تامین اجتماعی، بهره مند شوند، می توانند از طریق مراجعه به سایت eservices.tamin.ir، برای استفاده از این خدمات اقدام نمایند.

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

افرادی که متقاضی دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری، از سازمان بیمه تامین اجتماعی، می باشند، می توانند مراحل ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی را از طریق سامانه درخواست مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، به نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir، انجام دهند و در صورتی که شرایط آن ها، جهت دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری، احراز شود، می توانند غرامت دستمزد ایام بیماری خود را از سازمان بیمه تامین اجتماعی دریافت نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، توضیحات لازم آورده شده است.

برای ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، ابتدا، وارد سامانه eservices.tamin.ir شوید. سپس، گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این قسمت، نام کاربری و گذرواژه تامین اجتماعی خود را وارد نموده و سپس، گزینه ورود را انتخاب کنید.

سامانه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این مرحله، بر روی بخش بیمه شدگان کلیک کنید، قسمت حمایت های کوتاه مدت را انتخاب نموده و سپس، برروی گزینه درخواست غرامت دستمزد بیماری بزنید.

ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این صفحه، می بایست فرم درخواست غرامت دستمزد ایام بیمای را تکمیل کنید.

سامانه مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در نهایت، جهت ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، بر روی گزینه ثبت درخواست زرد رنگ پایین صفحه، سمت راست، کلیک نمایید.

ثبت مرخصی استعلاجی کرونا

افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شده و همچنین، متقاضی دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری خود، از سازمان بیمه تامین اجتماعی، می باشند، می توانند مراحل ثبت مرخصی استعلاجی کرونا را از طریق سامانه درخواست مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، به آدرس eservices.tamin.ir، انجام دهند و در صورتی که شرایط آن ها، جهت دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا، احراز گردد، می توانند غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا را از سازمان بیمه تامین اجتماعی دریافت نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت مرخصی استعلاجی کرونا، توضیحات لازم آورده شده است.

ثبت مرخصی استعلاجی کرونا

افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شده و همچنین، متقاضی دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری خود، از سازمان بیمه تامین اجتماعی، می باشند، می توانند مراحل ثبت مرخصی استعلاجی کرونا را از طریق سامانه درخواست مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، به آدرس eservices.tamin.ir، انجام دهند و در صورتی که شرایط آن ها، جهت دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا، احراز گردد، می توانند غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا را از سازمان بیمه تامین اجتماعی دریافت نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت مرخصی استعلاجی کرونا، توضیحات لازم آورده شده است.

افرادی که قصد دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی را دارند، می توانند از سایت سابقه بیمه، به نشانی اینترنتی sabeghe.tamin.ir، استفاده نمایند.

جهت ثبت مرخصی استعلاجی کرونا، همانند نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی، ابتدا، وارد سایت eservices.tamin.ir شوید. سپس، گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید.

نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این قسمت، نام کاربری و گذرواژه تامین اجتماعی خود را وارد نموده و سپس، گزینه ورود را انتخاب نمایید.

سامانه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این مرحله، بر روی بخش بیمه شدگان کلیک کنید، قسمت حمایت های کوتاه مدت را انتخاب نموده و سپس، برروی گزینه درخواست غرامت دستمزد بیماری کلیک نمایید.

ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در این صفحه، می بایست فرم درخواست غرامت دستمزد ایام بیمای را تکمیل نموده و در بخش مشخصات استراحت این فرم، مربع کنار عبارت مبتلا به بیماری کرونا را تیک بزنید.

سامانه مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی

در نهایت، جهت ثبت مرخصی استعلاجی کرونا، بر روی گزینه ثبت درخواست زرد رنگ پایین صفحه، سمت راست، کلیک نمایید

سوالات متداول

1- نحوه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی به چه صورت می باشد؟

ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی از طریق ورود به سایت eservices.tamin.ir بخش بیمه شدگان و قسمت حمایت های کوتاه مدت و انتخاب گزینه درخواست غرامت دستمزد بیماری می باشد که در متن مقاله در رابطه با مراحل ثبت آن توضیحات لازم آورده شده است.

2- آدرس اینترنتی سامانه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی چیست؟

آدرس اینترنتی سامانه ثبت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی eservices.tamin.ir می باشد که در متن مقاله نیز توضیحات لازم آورده شده است.

3- نحوه ثبت مرخصی استعلاجی کرونا به چه صورت است؟

ثبت مرخصی استعلاجی کرونا از طریق ورود به سامانه eservices.tamin.ir بخش بیمه شدگان و قسمت حمایت های کوتاه مدت و انتخاب گزینه درخواست غرامت دستمزد بیماری می باشد که در متن مقاله در رابطه با مراحل ثبت آن توضیحات لازم آورده شده است.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. Grantrib گفت:

  darknet markets list reddit fullz darknet market [url=https://cannahomedrugsonline.com/ ]russian darknet market [/url]

 2. JamesLinue گفت:

  most popular darknet markets 2022 how to access dark web markets [url=https://cannahomeoniondarkmarket.com/ ]darknet market google [/url]

 3. WilliamZep گفت:

  drugs dark web reddit onion links 2022 [url=https://cannahome-darkmarket.com/ ]dream market darknet link [/url]

 4. RalphRit گفت:

  darknet markets 2022 darkmarkets [url=https://cannahome-onion-darkmarket.com/ ]drugs from darknet markets [/url]

 5. JamesDaymn گفت:

  darknet selling drugs best darknet market links [url=https://cannahome-drugs-market.com/ ]darknet reddit market pills [/url]

 6. Dannyovalk گفت:

  best darknet markets brucelean darknet market [url=https://darkfox-onion-market.com/ ]darknet sites drugs [/url]

 7. RalphRit گفت:

  url hidden wiki darknet market avengers [url=https://cannahome-onion-market.com/ ]buying drugs online [/url]

 8. Geraldabubs گفت:

  dark markets italy the dark web links 2022 [url=https://darkfoxmarket-urll.com/ ]bitcoin dark website [/url]

 9. Williamhex گفت:

  dark markets ireland cannahome [url=https://dark-market-cannahome.com/ ]tramadol dark web [/url]

 10. WilliamZep گفت:

  the darknet market reddit best website to buy cc [url=https://cannahomedarkwebmarket.com/ ]dark market links [/url]

 11. Brandongub گفت:

  darknet market noobs guide darkmarket website [url=https://darkfox-marketplace.com/ ]search darknet markets [/url]

بیشتر بخوانید