وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
0

درباره شرکت های بیمه

بازدید 2602

همه‌چیز درباره شرکت‌های بیمه

در دنیای امروز ما بیمه یکی از مهم‌ترین پشتوانه‌ها برای جبران هزینه‌ها و خسارت‌های واردشده در اثر حوادث مختلف است. به عبارت بهتر بیمه نوعی پس‌انداز است؛ جایی که شما می‌توانید ذره‌ذره مبالغی را جمع‌آوری کرده و در زمان نیاز از این اندوخته استفاده کنید. به دلیل کاربرد گسترده بیمه در همه جنبه‌های زندگی ما، امروزه شرکت‌های مختلفی به ارائه خدمات بیمه‌ای می‌پردازند که در این مقاله به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیمه چیست؟

تنها ماندن در برابر حوادث و اتفاقاتی که برای شما رخ می‌دهد؛ باعث ایجاد آسیب‌های روانی جدی در شما خواهد شد. به‌ویژه در مواردی که ناچار باشید علاوه بر تحمل درد و رنج ناشی از واقعه، مسائل اقتصادی را هم مدیریت کنید. اینجا است که مفهومی به نام بیمه مطرح می‌شود؛ یک تکیه‌گاه بسیار محکم که می‌توان با استفاده از آن دغدغه‌های اقتصادی را در زمان وقوع حادثه برطرف کرد.

با استفاده از خدمات و پوشش‌های شرکت‌های بیمه می‌توانید مدیریت مالی را در زمان وقوع حادثه به فرد دیگری بسپارید؛ به‌این‌ترتیب با ذهن آسوده‌تری با حوادث مواجه خواهید شد. این مسئله ضمن بخشیدن آرامش روانی به شما، می‌تواند تا حد زیادی در مدیریت حوادث غیرمترقبه ناشی از عوامل طبیعی و انسانی موثر باشد.

معرفی معروف‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران

امروزه شرکت‌های مختلفی در ایران انواع خدمات بیمه را ارائه می‌دهند؛ شما می‌توانید با استفاده از این خدمات، مسیر جبران خسارت‌های واردشده به سلامت خود و اموالتان را هموارتر کنید. همه این شرکت‌های بیمه تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزی هستند؛ این سازمان وظیفه دارد قوانین بیمه را تنظیم کند و فعالیت موسسات و نمایندگی‌ها را موردبررسی قرار دهد. همچنین وظیفه تعیین نرخ پایه بیمه‌های مختلف و تنظیم این بازار بر عهده بیمه مرکزی است. مشهورترین این شرکت‌ها عبارت‌اند از:

 • بیمه ایران

بیمه ایران نخستین شرکت بیمه‌ای است که در کشور ما متولد شد؛ تاسیس این شرکت به سال ۱۳۱۴ برمی‌گردد. این شرکت کمی پس از ورود صنعت بیمه به ایران افتتاح شد و هدف اصلی از ایجاد آن، ملی کردن صنعت بیمه بود. بیمه ایران مدتی پس از فعالیت خود توانست بازار انحصاری بیمه‌های خارجی در کشور را از بین ببرد و حدود ۶۲ درصد از این بازار را از آن خود کند. در حال حاضر بیمه ایران دارای ۲۰۰ شعبه فعال و ۳۷۰۰ نمایندگی در سرتاسر ایران است.

 • بیمه آسیا

بیمه آسیا را می‌توان دومین بیمه‌ای دانست که در راستای ایرانیزه کردن صنعت بیمه در داخل کشور تاسیس شده است. این شرکت بیمه‌ای از سال ۱۳۳۸ و در پی تصویب قانون محدودیت فعالیت بیمه‌های خارجی در ایران به وجود آمد. بیمه آسیا از سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شعبه و سه هزار نمایندگی در سرتاسر ایران دارد. این شرکت علاوه بر ارائه انواع خدمات بیمه و مشاوره، به‌عنوان یکی از بیمه‌های اتکایی نیز در ایران شناخته می‌شود.

 • بیمه معلم

بیمه معلم در سال ۱۳۷۳ در صنعت بیمه ایران متولد شده و امروزه به‌عنوان قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی در ایران شناخته می‌شود. به دلیل اینکه هدف از تاسیس این شرکت بیمه، توسعه صادرات بود؛ در ابتدا به‌عنوان شرکت بیمه صادرات و سرمایه‌گذاری شناخته می‌شد. اما در سال ۱۳۸۶ زمانی که سهامداران جدید قدم به این شرکت گذاشتند؛ نام آن به بیمه معلم تغییر پیدا کرد. در حال حاضر این شرکت دارای ۵۰ شعبه و ۳۰۰۰ نمایندگی فعال در داخل ایران است. همچنین برای ارائه خدمات بیمه مسافرتی و مواردی از این دست، ۴ نمایندگی هم در خارج از کشور دارد.

 • بیمه دانا

بیمه دانا هم یکی از قدیمی‌ترین نام‌ها در میان شرکت‌های خصوصی بیمه است که در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد. این شرکت درواقع حاصل همکاری میان یک شرکت انگلیسی و سرمایه‌گذاران ایرانی بود؛ اما پس از انقلاب و با ملی شدن صنعت بیمه، با تعدادی دیگر از بیمه‌ها ادغام شد. از اوایل انقلاب تا سال ۱۳۷۵ بیمه دانا تنها اجازه فعالیت در زمینه بیمه اشخاص را داشت؛ اما در سال ۱۳۷۶ توانست حوزه فروش خود را گسترش دهد و همه خدمات بیمه را ارائه کند. در حال حاضر این شرکت دارای ۷۰ شعبه و دو هزار نمایندگی فعال در کشور است و در بازار آنلاین بیمه هم سهم قابل‌توجهی دارد.

 • بیمه پارسیان

بیمه پارسیان هم یکی دیگر از شرکت‌های خصوصی در صنعت بیمه است که از سال ۱۳۸۲ به ثبت رسید؛ سهامدار عمده این شرکت بانک پارسیان است و در حال حاضر خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در حال حاضر بیمه پارسیان دارای ۶۰ شعبه و ۴۰۰۰ نمایندگی در کشور است. همچنین شما می‌توانید از خدمات آنلاین این شرکت نیز برای خرید یا تمدید بیمه استفاده کنید.

 • بیمه پاسارگاد

گروه مالی پاسارگاد یکی از گروه‌های فعال در بخش خصوصی است که در سال ۱۳۸۵ وارد صنعت بیمه شد و بیمه پاسارگاد را تاسیس کرد. این شرکت در مدت کوتاهی توانست خدمات خود را در سرتاسر ایران گسترش دهد و شبکه فروش بسیار پهناوری را تشکیل دهد. در حال حاضر بیمه پاسارگاد دارای ۸۰ شعبه و دو هزار نمایندگی فعال در سطح کشور است و به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین نام‌ها در بازار آنلاین بیمه شناخته می‌شود.

 • بیمه سامان

بیمه سامان هم همانند دیگر بیمه‌های خصوصی پاسارگاد و پارسیان، بخشی از یک گروه مالی است که در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر دارای ۲۶ شعبه و ۷۵۰ نمایندگی فعال در سرتاسر کشور است و در بازار آنلاین بیمه هم سهم به سزایی دارد.

 • بیمه ملت

در سال ۱۳۸۲ نام بیمه ملت در این صنعت برای نخستین بار ظهور کرد؛ این شرکت در زمینه‌های مختلفی مانند صدور انواع بیمه‌نامه و مدیریت ریسک فعالیت دارد. این شرکت دارای ۵ شعبه فعال در کشور است ۱۰۰۰ نمایندگی فعال دارد. همچنین در زمینه فروش بیمه آنلاین هم فعال است.

بیمه از ۱۲۸۹ تا کنون

صنعت بیمه در ایران قدمتی طولانی دارد که تاریخچه آن به سال ۱۲۸۹ برمی‌گردد. اما در سال ۱۳۱۴ بود که این صنعت در ایران به‌صورت ملی درآمد و شرکت‌های بیمه ایرانی فعالیت خود را آغاز کردند. از آن سال تاکنون شرکت‌های مختلف بیمه شبکه فروش خود را گسترش داده‌اند و در سرتاسر ایران نمایندگی‌های مختلفی را تاسیس کرده‌اند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید