وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
0

مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار در سایت تامین اجتماعی

بازدید 64

مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیمار در سایت تامین اجتماعی

نسخه نویسی الکترونیک با به همراه داشتن تغییرات گسترده در نظام سلامت رویکرد جدیدی را پیشروی پزشکان و بیماران قرار داده است. این تغییرات نه تنها گزینه های جدیدی را در اختیار پزشکان قرار داده بلکه به دنبال این تغییرات بیماران بیمه شده دفاتر مختلف نیز قادر به مشاهده نسخه الکترونیکی خود خواهند بود.

پیگیری و رویت نسخه الکترونیکی پزشک

همان طور که گفته شده امکان مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیماران تامین اجتماعی، خدمات درمانی و بیمه سلامت وجود دارد. اما با توجه به احتمال دستکاری سهوی توسط بیمار که موجب بروز خطا در سامانه نسخه پیچی خواهد شد، این امکان در حال حاضر وجود نداشته اما با گذشت زمان احتمال این دسترسی به طور کامل به بیماران ارائه خواهد شد.

مشاهده نسخه الکترونیکی با کد ملی

نکته ای که وجود دارد این است که حتی بدون مشاهده نسخه هم بیماران قادر به دریافت آن خواهند بود، چرا که با استعلام کد ملی توسط مراکز درمانی و داروخانه ها، امکان ارائه خدمت توسط آنها وجود خواهد داشت. بنابراین بیماران نباید از این بابت نگران باشند.

مشاهده نسخه الکترونیکی توسط بیماران در سامانه تامین اجتماعی

سامانه خدمات تامین اجتماعی به گونه ای طراحی شده که بعد از ویزیت بیمار توسط پزشک یک پیامک حاوی لینک مشاهده نسخه الکترونیک در سایت تامین اجتماعی به بیمار ارسال می گردد. در این پیامک علاوه بر لینک ارسالی، اطلاعات دیگری هم چون تاریخ ویزیت، نام پزشک و شناسه وجود دارد.

ورود و ثبت نام در سایت تامین اجتماعی برای مشاهده نسخه الکترونیکی

بعد از کلیک بر روی لینک مورد نظر، بیمار قادر به مشاهده صفحه ثبت نام و ورود به سامانه خواهد بود. در صورت ورود اولیه به سایت تامین اجتماعی از گزینه ثبت نام و در غیر اینصورت بایستی از گزینه ورود به سامانه استفاده شود.

برای مشاهده نسخه الکترونیکی پزشک به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir مراجعه کنید.

در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام شده اید :

کد ملی (همان نام کاربری) و رمز عبور خود را وارد کنید. ( در صورت فراموشی رمز عبور رو گذرواژه را فراموش کرده ام بزنید) در صفحه باز شده کد ملی خود را وارد کرده و روش بازنشانی گذر واژه را روی پیامک قرار دهید. (اگر ثبت نام نکرده اید مرحله دوم پایین این مطلب را ببینید)

کد تایید جهت تغییر رمز عبور به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

پس از دریافت کد را در فیلد کد احراز هویت وارد کنید تا به مرحله گذرواژه جدید منتقل شده و رمز عبور جدید خود را وارد کنید. ( حتما رمز را روی کاغذ یا جای مطمئن ذخیره کنید)

ثبت نام در سایت تامین اجتماعی برای مشاهده نسخه الکترونیک

در صورتی که قبلا در سایت ثبت نام نکرده اید: شروع فرآیند ثبت نام از ۲ مسیر امکان پذیر میباشد؛ یکی مراجعه به صفحه اصلی سامانه سرویس های غیرحضوری سازمان تأمین
اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir و دیگری از طریق آدرس profile.tamin.ir در آدرس های گفته شده روی ثبت نام کلیک کنید.

گام اول :

در این مرحله کافیست بیمه شده کدملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نموده سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب نمائید. دقت کنید : حتما شماره موبایلی که در فرایند ثبت نام وارد می کنید به نام خود شما باشد. روی اشخاص حقیقی کلیک کنید

توجه داشته باشید:

– درصورتیکه شماره همـراه وارد شده متعلق به خود فرد نباشد امکان ایجـاد حسـاب کاربـری برای وی وجود نخواهـد داشت و با پیغام «شماره تلفن همراه متعلق به کد ملی اظهار شده نمیباشد» مواجه خواهید شد

– در صورت داشتن حساب کاربری، پنجره پیغام «حساب کاربری شما قبلا ایجاد شده است» مشاهده میگردد؛ بمنظور ورود کافیست از مراحل ورود به سایت رو که در اول این پست گفته شده را دنیال کنید.

گام دوم:

در این مرحله میبایست اطلاعات هویتی وارد شده مطابق با اطلاعات شناسنامه فرد باشد.

۱ -کلیه اطلاعات هویتی می بایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه باشد. در غیر این صورت پیغام «اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد. از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان یابید» مشاهده میگردد.

دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده امکان ورود به مرحله بعد جهت تکمیل اطلاعات و ایجاد حساب کاربری برای شما میسر نخواهد بود.
۲ -افرادی که کدملی و شماره شناسنامه یکسانی دارند الزم است هر دو قسمت کدملی و شماره شناسنامه را با مقدار یکسان پر نموده و از وارد نمودن عدد ۰(صفر) بجای شماره شناسنامه خودداری نمایند.

گام سوم:

در این مرحله در کافیست اطلاعات ایمیل را ثبت نمائید.

گام چهارم :
در این مرحله گذرواژه(رمز عبور) مورد نظر خود را ثبت نمائید. به شرایط ثبت صحیح گذر واژه که در قسمت مربوطه ذکر شده دقت نمائید.

گام پنجم :
در این مرحله اطلاعات جهت بازبینی و تایید نهایی به کاربر نمایش داده میشود.

در صـورت صـحت اطلاعات دکمه تایید و ثبت نام را انتخاب نمائید در غیر اینصـورت دکمه مرحله قبل را زده و اطلاعات فرم را اصلاح نمائید

در نهایت پیـام  نمایش داده میشـود : ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. و پیامکی مبنی بر ایجاد حساب کاربری به شماره همراه کاربر ارسال خواهد شد.

ورود به سایت تامین اجتماعی برای دیدن نسخه الکترونیکی

مشاهده نسخه الکترونیکی

جمع بندی
بنابراین چنان چه بیمار تقاضای دریافت نسخه الکترونیک داشته باشد، باید از پزشک درخواست نسخه چاپی نماید. در نهایت بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که در حال حاضر سامانه مشاهده نسخه الکترونیک تنها توسط پزشکان قابل دسترس است.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید