وبلاگ خبری و فروشگاهی ساتاپلاس
0

بهترین بیمه بدنه خودرو | گران‌ترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه

بازدید 94

برخلاف بیمه ثالث که بیمه‌ای اجباری است، خرید بیمه بدنه برای رانندگان اختیاری می‌باشد. اما اختیاری بودن آن به معنای عدم نیاز رانندگان به این بیمه‌نامه نیست. بخصوص زمانی که در یک حادثه‌ی رانندگی، بیمه ثالث تنها خسارت مالی شخص زیان‌دیده را پرداخت می‌کند. اگر شما راننده‌ی مقصر حادثه بوده و بیمه بدنه نداشته باشید، خسارت وارد شده به وسیله‌ی نقلیه‌تان را باید خودتان بپردازید. با توجه به این که تعداد شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند زیاد است انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو کاری دشوار خواهد بود. بخصوص اگر قیمت آن برای شما اهمیت داشته باشد. در این مطلب به فاکتورهایی پرداخته ایم که در تعیین ارزان‌ترین بیمه بدنه و بهترین آن نقش مهمی دارد.

قیمت بیمه بدنه

برخلاف بیمه ثالث که نرخ ثابتی دارد و شرکت‌ها نمی‌توانند بیش از ۲٫۵ درصد تخفیف بر حق‌بیمه اعمال کنند، آن‌ها می‌توانند برای بیمه بدنه تخفیفات بیشتری درنظر بگیرند. به طور کلی عواملی مثل نوع خودرو، مدل، سال ساخت، پوشش‌های اضافی، تخفیف عدم خسارت و تخفیفات ویژه‌ی دیگر حق‌بیمه را تعیین می‌کند.

همچنین قیمت بیمه بدنه بر اساس کاربری خودرو متفاوت است. خودروهای شخصی، عمومی، وسایل نقلیه‌ی بارکش و … نرخ متفاوتی در مقایسه با یکدیگر دارند.

در نتیجه با توجه به این که فاکتورهای مختلفی در محاسبه‌ی حق بیمه موثر است، بررسی فرمول محاسبه‌ی آن کاری پیچیده و تخصصی می‌باشد. برای محاسبه دقیق حق‌بیمه و استعلام قیمت بیمه بدنه به سایت ازکی مراجعه کنید.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر

تخفیف بیمه بدنه برای خودروهای صفر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد اعمال می‌شود.

هر شرکت ملاک متفاوتی برای تعیین خودروی صفر دارد. مقدار کارکرد خودرو، زمانی که از پلاک کردن یا تولید آن گذشته،  میزان زمانی که از شماره گذاری خودرو گذشته و سایر عواملی که در هر شرکتی ممکن است متفاوت باشد، فاکتورهایی است که در تعریف خودروی صفر موثر است.

به طور مثال خودرویی که بیش از سه ماه از زمان پلاک کردن آن گذشته و یا تولید آن به بیش از یکسال گذشته بر میگردد،  نمی‌تواند از این تخفیف استفاده کند. حتی اگر میزان کارکرد آن به اندازه‌ی یک خودروی صفر باشد.

برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه باید به فاکتورهایی که هر شرکت در تعیین خودروی صفر درنظر می‌گیرد توجه کرد. هرچه تعداد این فاکتورها کمتر باشد تخفیف بیشتری بر حق‌بیمه اعمال خواهد شد.

بهترین بیمه بدنه خودرو

میزان فروش شرکت‌ها، توانگری مالی آن‌ها، پوشش‌های ارائه شده، تخفیفات ویژه و درصد فرانشیز کسر شده در خسارت قابل پرداخت، از عواملی است که در تعیین بهترین بیمه بدنه تاثیر دارد. البته باید توجه داشت ارزان‌ترین بیمه بدنه همیشه بهترین بیمه نیست.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ فروش بیمه‌نامه

تعداد بیمه‌نامه‌هایی که هر شرکت در طول یکسال فروخته و سهم آن از بازار بیمه می‌تواند معیار خوبی برای سنجش موفقیت شرکت و محبوبیت آن در میان مردم باشد. بر اساس سالنامه‌ی آماری منتشر شده توسط  بیمه مرکزی، سهم شرکت‌ها از فروش بیمه بدنه در سال ۹۷ به شرح زیر است:

نام شرکت سهم از بازار تعداد بیمه‌های صادرشده
بیمه ایران ۴۴٫۶۱% ۱٫۶۲۸٫۱۶۳
بیمه آسیا ۱۳٫۳۳% ۴۸۶٫۳۸۲
بیمه پارسیان ۷% ۲۵۵٫۵۶۳
بیمه البرز ۶٫۲۱% ۲۲۶٫۷۲۱
بیمه دانا ۵٫۹۳% ۲۱۶٫۳۳۱
بیمه معلم ۴٫۵% ۱۶۴٫۲۸۳
بیمه پاسارگاد ۲٫۵۲% ۹۱٫۹۰۱
بیمه سامان ۰٫۷۸% ۲۸٫۵۴۶

بیمه ایران، بیمه آسیا و بیمه پارسیان، بیشترین فروش بیمه‌نامه را به خود اختصاص داده اند و سه شرکت  اول در فروش بیمه بدنه هستند. بیمه معلم، پاسارگاد و سامان علی‌رغم فروش پایین، رشد بالایی را در بیمه بدنه تجربه کرده‌اند.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ توانگری مالی

توانگری مالی شرکت‌ها، نشان‌دهنده‌ی توانایی آن‌ها در پرداخت خسارت و انجام تعهدات است. در جدول زیر جدید ترین آمار از توانگری مالی شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. توانگری سطح یک، بسیار خوب و توانگری سطح چهار ضعیف‌ترین آن است.

نام شرکت نسبت سطح توانگری
بیمه سامان ۱۳۲ یک
بیمه پاسارگاد ۱۲۲ یک
بیمه دانا ۱۱۰ یک
بیمه آسیا ۱۰۷ یک
بیمه البرز ۱۰۱ یک
بیمه پارسیان ۱۰۰ یک
بیمه معلم ۷۷ دو
بیمه ایران ۱۰۰ یک

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ کسر فرانشیز

شرکت‌ها برای پوشش‌های اصلی بیمه بدنه مبلغی به عنوان فرانشیز از خسارت قابل پرداخت کسر می‌کنند. علاوه بر این برای بعضی از پوشش‌های اضافی هم درصدی به عنوان فرانشیز درنظر گرفته می‌شود. باید توجه داشت برای انتخاب ارزان‌ترین بیمه بدنه، فرانشیزی که هر شرکت تعیین می‌کند،  مدنظر قرار گیرد.

به طور مثال بیمه آسیا برای پوشش سرقت فرانشیز ۲۰% درنظر می‌گیرد. یا فرانشیز پوشش بلایای طبیعی در بیمه سامان ۱۰% است در حالی که همین پوشش در بیمه پارسیان فرانشیز ۳۰ درصدی دارد.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ سهولت در صدور بیمه‌نامه

سال تولید خودرو در تعیین ‌حق‌بیمه موثر است. همچنین بعضی شرکت‌ها خودروهایی که از تولیدشان چندین سال گذشته باشد را بیمه نمی‌کنند و برای صدور بیمه بدنه محدودیت درنظر می‌گیرند.

به طور مثال بیمه ایران بر حق‌بیمه‌ی خودروهایی که ۱۰ سال از تولیدشان گذشته باشد، نرخ بالاتری اعمال می‌کند یا بیمه پاسارگاد خودروهای بالای ۲۰ سال را بیمه نمی‌کند.

ارزان ترین بیمه بدنه

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ پرداخت خسارت

هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت وپراکندگی آن در سطح شهر بیشتر باشد، افراد امکان دسترسی بهتری برای دریافت خسارت خواهند داشت. همچنین مراکز پرداخت خسارت سیار توسط بعضی از شرکت‌ها ایجاد شده تا امکان رسیدگی سریع‌تر به خسارات بیمه‌گذاران فراهم شود.

بیمه ایران، البرز، پاسارگاد و ملت شرکت‌هایی هستند که مراکز پرداخت خسارت سیار دارند.

در جدول زیر تعداد مراکز پرداخت خسارت شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه شده است.

نام شرکت تعداد مراکز
بیمه ایران ۱۹۲
بیمه آسیا ۷۹
بیمه پارسیان ۶۰
بیمه پاسارگاد ۶۲
بیمه دانا ۷۸
بیمه البرز ۵۴
بیمه سامان ۲۸
بیمه ملت ۲۱۱

بهترین از لحاظ ارائه‌ی بیشترین پوشش و دریافت کم‌ترین حق‌بیمه

خسارت هایی که در اثر برخورد خودرو با وسیله نقلیه یا جسم دیگر، چپ کردن یا سقوط آن، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی ایجاد می‌شوند تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند. اما برای استفاده از پوشش‌های اضافی دیگر مثل پوشش سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی و… باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید.

بعضی از پوشش‌ها تنها توسط شرکت‌های خاصی ارائه می‌شوند. مثلا پوشش کشیدن میخ که بیمه ایران آن را ارائه می‌کند یا پوشش حذف فرانشیز که مخصوص بیمه سامان و پاسارگاد است. اگر به دنبال کامل‌ترین بیمه بدنه هستید شرکتی را انتخاب کنید که بیشترین پوشش را ارئه می‌کند.

از طرفی اگر پرداخت هزینه‌ی کم‌تر و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه برای شما اهمیت دارد و در عین حال می‌خواهید از پوشش‌های اضافی آن بهره‌مند شوید شرکتی را انتخاب کنید که به ازای افزایش پوشش‌های اضافی مبلغ کم‌تری را به حق‌بیمه‌ی شما اضافه کند.

بهترین بیمه بدنه خودرو از لحاظ تخفیفات ویژه

قیمت بیمه بدنه به تخفیفاتی که شرکت‌های بیمه به صورت جداگانه اعمال می‌کنند هم، بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین تخفیفات، تخفیف عدم خسارت است. علاوه بر آن هر شرکت می‌تواند شرایط ویژه‌ای برای ارائه‌ی تخفیف بیمه بدنه درنظر بگیرد.

به طور مثال شرکت‌ها به مالکان خودروهای صفر تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی می‌دهند. بعضی شرکت‌ها این امکان را در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهند که اگر بیمه ثالث یا عمر خود را از همان شرکت خریده باشند، بتوانند برای بیمه بدنه از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند. همچنین برخی شرکت‌ها به افرادی که پوشش‌های زیادی برای بیمه بدنه خود خریداری کنند ، تخفیفات قابل توجهی ارائه می‌دهند.

برای خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه به تخفیفات ویژه‌ی هر شرکت توجه کنید. شرایط هر بیمه و تخفیفات ویژه‌ای که هر یک اعمال می‌کنند به طور کامل در همین مطلب مورد بررسی قرار گرفته است.

حتما بخوانید:  بیمه بدنه را بهتر بشناسید! بیمه بدنه چیست و چه پوشش‌هایی دارد

تخفیف بیمه بدنه سامان

بیمه سامان جزو شرکت‌هایی است که برای بیمه بدنه تخفیفات قابل توجهی اعمال می‌کند. تخفیفات بیمه بدنه سامان به شرح زیر است:

 • تخفیف برای دارندگان حساب در بانک سامان
 • تخفیف توافقی با بیمه گذار
 • تخفیف برای افرادی که بیمه عمر سامان خریده‌اند
 • تخفیف برای افرادی که بیمه آتش سوزی خود را از بیمه سامان خریده اند
 • تخفیف برای خودروی صفر کیلومتر با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون
 • تخفیف برای خودروهای صفر بیش از ۵۰ میلیون و کمتر از ۱۰۰ میلیون
 • تخفیف بر ارزش خودرو
 • تخفیف عدم خسارت

البته باید توجه داشت که نمی‌توان از همه‌ی این تخفیفات به طور همزمان استفاده کرد. به طور مثال اگر  تخفیف خودروی وارداتی بر حق بیمه بدنه شما اعمال شد دیگر نمیتوانید از تخفیف ارزش خودرو استفاده کنید.

بهترین بیمه بدنه خودرو

استعلام بیمه بدنه ایران

برای مشاهده‌ی شرایط و تخفیفات ویژه‌ی بیمه بدنه ایران، ویژگی‌های آن به طور کامل در این قسمت توضیح داده شده است.

 • تخفیف عدم خسارت
 • تخفیف توافقی با بیمه گذار
 • تخفیف خودروهای صفر کیلومتر
 • تخفیف گروهی
 • تخفیف ویژه ایثارگران (جانبازان، آزادگان و اعضای خانواده شهدا)
 • تخفیف ویژه اعضاء هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور
 • تخفیف ویژه به خودروهای با کیفیت
 • تخفیف پرداخت حق‌بیمه به صورت نقدی ۱۰%

به منظور استعلام بیمه بدنه ایران و محاسبه دقیق حق‌بیمه آن به سایت ازکی مراجعه کنید.

محاسبه بیمه بدنه آسیا

برای محاسبه‌ی بیمه بدنه آسیا ابتدا باید شرایط و تخفیفات ویژه‌ای که این شرکت برای بیمه بدنه به بیمه‌گذاران ارائه می‌کند را بررسی کنیم. تخفیفات ویژه بیمه بدنه آسیا به طور کامل در این مطلب قید شده است.

 • تخفیف خودروی وارداتی ۲۰۱۴ به بالا با قیمت ۱۰۰ میلیون به بالا
 • تخفیف توافقی با بیمه‌گذار
 • تخفیف خودروی صفر
 • تخفیف پرداخت نقدی حق‌بیمه
 • تخفیف برای مشاغل مختلف
 • تخفیف برای دارندگان بیمه ثالث آسیا
 • تخفیف عدم خسارت

محاسبه بیمه بدنه دانا

در این قسمت اطلاعات بیمه بدنه دانا به طور کامل درج شده است تا بتوانید با توجه به شرایط و تخفیفات ویژه آن برای انتخاب قطعی بیمه بدنه‌ی خود اقدام کنید.

 • تخفیف توافقی با بیمه‌گذار
 • تخفیف برای دارندگان بیمه ثالث دانا
 • تخفیف خودروهای صفر
 • تخفیف پرداخت نقدی حق بیمه
 • تخفیف عدم خسارت
 • تخفیف ارزش خودرو
 • تخفیف برای افرادی که پوشش‌های اضافی زیادی برای بیمه بدنه می‌خرند

ارزان‌ترین بیمه بدنه

به طور کلی برای کاهش حق‌بیمه‌ی بدنه می‌توانید کم‌‌ترین پوشش اضافی را انتخاب کنید. همچنین از شرکت‌هایی بیمه بخرید که بیشترین تخفیفات ویژه را برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند. علاوه بر آن هر چه سال‌های عدم خسارت خودروی شما بیشتر باشد تخفیف بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.

با وارد شدن به سایت ازکی و استعلام قیمت بیمه بدنه برای انواع خودرو، مشاهده می‌کنیم بیمه کوثر، سرمد و بعد از آن بیمه دانا و ایران ارزان‌ترین بیمه بدنه را ارائه می‌کنند. به طور مثال برای خودروی ۲۰۶، تیپ ۵، سال ساخت ۹۶ و به ارزش ۱۸۰ میلیون تومان و بدون تخفیف عدم خسارت، قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف به شرح زیر است.

بهترین بیمه بدنه خودرو

گران‌ترین بیمه بدنه

باید توجه داشت که درباره‌ی گران یا ارزان بودن بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف نمی‌توان نظر قطعی داد. چرا که با توجه به مطالب گفته شده، قیمت بدنه به مشخصات خودرو بستگی دارد. در نتیجه قیمت بیمه بدنه‌ی هر خودرو با توجه به ویژگی‌های آن در شرکت‌های مختلف بسیار متفاوت است.

البته ممکن است بعضی شرکت‌ها تخفیفات ویژه‌ای بر حق‌بیمه اعمال نکنند. همین موضوع باعث می‌شود قیمت بیمه بدنه در این شرکت‌ها گران‌تر باشد. لازم به ذکر است که ارزان‌ترین بیمه بدنه همیشه بهترین آن نیست.

با بررسی قیمت خودروهای مختلف در سایت ازکی به این نتیجه می‌رسیم که شرکت‌های پاسارگاد و ایران، نسبت به شرکت‌های دیگر حق‌بیمه‌ی بیشتری را برای بیمه بدنه دریافت می‌کنند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید